english polski
 
Search

"SIOSTRY" odc.13

Snapshot(111).jpg
"SIOSTRY" odc.13 
Do miasteczka przybywa z daleka w odwiedziny Róża, ale młode małżeństwo: Magda i Karol, do których przyjechała, nie cieszą się z jej wizyty. Rozczarowana i rozgoryczona chłodnym przyjęciem Róża, wskutek nieuwagi, ulega wypadkowi i trafia pod opiekę sióstr. Zamiast wdzięczności okazuje niechęć, obraża siostrę Klarę, a życzliwą siostrę Zenobię doprowadza do łez. Siostry powoli odkrywają smutną historię Róży. Nagła śmierć bliskiej osoby stała się przyczyną jej niechęci do świata, licznych konfliktów z innymi ludźmi i zupełnego braku porozumienia z osobami jej życzliwymi. Siostry otrzymują list z prośbą o utworzenie kaplicy św. Rity. W ich posiadaniu jest obraz św. Rity, patronki spraw trudnych. W kaplicy miałyby odbywać się nabożeństwa właśnie w intencji rozwikłania spraw beznadziejnych. Czy historia Róży należy do tego rodzaju spraw? Dzięki działaniom sióstr niemożliwe staje się możliwe. Dochodzi do pojednania Róży ze światem, kobieta odnajduje szczęście w dobrych relacjach z bliskimi, a nie - jak dotychczas - w krytykowaniu i obrażaniu osób wokół niej.
Magda
Get source file: Snapshot(111).jpg
Be especially careful whenever you download files from the Internet

Rating

* * * * *
You have to be logged to submit your vote

Reviews

KORNELIA ANGOWSKA aka KORCZI

Actor 
Poland, Opole
Edukację rozpoczynała w 2003 r. w Studium Aktorskim w Olsztynie oraz w Wyższej Szkole Dziennikarskiej im. M. Wańkowicza. W latach 2005/07 była związana z Programem Trzecim Polskiego Radia. Po przygodzie z dziennikarstwem ponownie zdawała na Wydział Aktorski w Warszawie. Została przyjęta i obecnie jest absolwentką Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie 2005/09r. Opiekunem jej roku byli prof. Wiesław Komasa i Aleksandra Górska.

Jej role dyplomowe to Natasza w „Trzech siostrach” w reż.Andrzeja Domalika oraz Matka, Tłusta Kobieta i Olga w "Scenach z Różewicza" w reż.Wiesława Komasy. Za rolę Matki w „Scenach z Różewicza” w 2009r. otrzymała wyróżnienie podczas XXVII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.
Na czwartym roku zagrała gościnnie Iris w spektaklu „Zazdrość” E. Vilar, w reżyserii Zdzisława Derebeckiego (Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie).

Oprócz teatru grała m.in.
- w serialu „Egzamin z życia” reż. Filip Zylber zagrała Sabinę - tancerkę w szkole tańca (2007/08r., - odc.97-108);
- w Teatrze TV „Stygmatyczka” reż. Wojciech Nowak grała Kobietę w kaftanie (2007r.);
- w „Wydziale zabójstw”, odc.7.: „SYGNET” reż. Krzysztof Lang była Agnieszką – świadkiem morderstwa (2008r);
- w cyklu DEKALOG89 +, "Przykazania IX: "Filiżanki Yoko Ono" w reż. Andrzeja Mańkowskiego i Wojciecha Marczewskiego zagrała pierwszoplanową rolę Janki (2009r.). Za tę rolę została nominowana przez jury V Międzynarodowego Festiwalu Kina Autorskiego QUEST EUROPE 2009 do nagrody im. Jana Machulskiego w kategorii "najlepsza aktorka".

Od września 2009 aktorka Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu.