english polski
 
Search

"ZAZDROŚĆ" teatr

Snapshot(50).jpg
"ZAZDROŚĆ" teatr 
Helen jest spełnioną zawodowo, dojrzałą kobietą. Pewnego dnia dostaje wiadomość od czterdziestoletniej Yany, która niekonwencjonalny sposób informuje, że ma romans z jej mężem (Laszlo). W ten sposób rozpoczyna się dramatyczna, pełna wyrafinowanej złośliwości korespondencja. Opowieść o perwersyjnej grze, w której, jak się okazuje, zazdrość angażuje silniej niż miłość. Kiedy dołącza do nich trzecia kobieta - Iris, sprawy komplikują się jeszcze bardziej. Do grona wielbicielek Laszlo dołącza bowiem dwudziestopięcioletnia Iris (Kornelia Angowska). Zafascynowana buddyzmem studentka hinduistyki, która zauroczyła wciąż głodnego wrażeń Laszlo swoją młodością, świeżością i odmiennością Najmłodsza z aktorskiego tria - Kornelia Angowska, krucha, delikatna, pełna łagodności i słodyczy, nagle eksploduje autentycznym cierpieniem i tęsknotą…(…) Młodziutka Iris w walce o miłość kochanka zmienia workowate spodnie na króciutka spódniczkę i pantofle na wysokich obcasach. Jednak serce Laszlo należy już do innej.(…) Żywiołowe reakcje publiczności uczestniczącej w wyrafinowanej, perwersyjnej grze psychologicznej, świadczą, że historie fatalnych zauroczeń maja wciąż wielką moc.
Iris
Get source file: Snapshot(50).jpg
Be especially careful whenever you download files from the Internet

Rating

* * * * *
You have to be logged to submit your vote

Reviews

KORNELIA ANGOWSKA aka KORCZI

Actor 
Poland, Opole
Edukację rozpoczynała w 2003 r. w Studium Aktorskim w Olsztynie oraz w Wyższej Szkole Dziennikarskiej im. M. Wańkowicza. W latach 2005/07 była związana z Programem Trzecim Polskiego Radia. Po przygodzie z dziennikarstwem ponownie zdawała na Wydział Aktorski w Warszawie. Została przyjęta i obecnie jest absolwentką Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie 2005/09r. Opiekunem jej roku byli prof. Wiesław Komasa i Aleksandra Górska.

Jej role dyplomowe to Natasza w „Trzech siostrach” w reż.Andrzeja Domalika oraz Matka, Tłusta Kobieta i Olga w "Scenach z Różewicza" w reż.Wiesława Komasy. Za rolę Matki w „Scenach z Różewicza” w 2009r. otrzymała wyróżnienie podczas XXVII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.
Na czwartym roku zagrała gościnnie Iris w spektaklu „Zazdrość” E. Vilar, w reżyserii Zdzisława Derebeckiego (Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie).

Oprócz teatru grała m.in.
- w serialu „Egzamin z życia” reż. Filip Zylber zagrała Sabinę - tancerkę w szkole tańca (2007/08r., - odc.97-108);
- w Teatrze TV „Stygmatyczka” reż. Wojciech Nowak grała Kobietę w kaftanie (2007r.);
- w „Wydziale zabójstw”, odc.7.: „SYGNET” reż. Krzysztof Lang była Agnieszką – świadkiem morderstwa (2008r);
- w cyklu DEKALOG89 +, "Przykazania IX: "Filiżanki Yoko Ono" w reż. Andrzeja Mańkowskiego i Wojciecha Marczewskiego zagrała pierwszoplanową rolę Janki (2009r.). Za tę rolę została nominowana przez jury V Międzynarodowego Festiwalu Kina Autorskiego QUEST EUROPE 2009 do nagrody im. Jana Machulskiego w kategorii "najlepsza aktorka".

Od września 2009 aktorka Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu.