english polski
 
Search

"IDIOTA" teatr

Snapshot(25).jpg
"IDIOTA" teatr 
Tytułowy Idiota pojawia się w przestrzeni opowieści nagle, przyjeżdża z daleka, jakby z innego świata, z innego porządku. Jest Obcy. Jest Inny. Cała sfera podstawowego lęku z której zbudowany jest człowiek obawiający się o swoje życie, obawiający się zagrożeń zdaje się w ogóle go nie dotyczyć. Nie lęka się wyciągniętego w swoją stronę noża, nie wierzy w możliwości zadania śmiertelnego ciosu. Dla niego śmierć znaczy zupełnie co innego, miłość zresztą też. Ani żyć ani kochać nie potrafi „po ludzku”. „Nie sposób też zapomnieć o Agłai Kornelii Angowskiej - każdemu można życzyć tak udanego debiutu." - Iwona Kłopocka "Szczególnie wyróżniłbym Kornelię Angowską w roli Agłai i Krzysztofa Wronę jako Rogożyna. Poradzili sobie z Dostojewskimi postaciami bardzo dobrze. (…) Z kolei rozdygotana uczuciowo, rwąca sukienkę Agłaia na długo zapisuje się w pamięci" - Piotr Bogdański
Agłaja
Get source file: Snapshot(25).jpg
Be especially careful whenever you download files from the Internet

Rating

* * * * *
You have to be logged to submit your vote

Reviews

KORNELIA ANGOWSKA aka KORCZI

Actor 
Poland, Opole
Edukację rozpoczynała w 2003 r. w Studium Aktorskim w Olsztynie oraz w Wyższej Szkole Dziennikarskiej im. M. Wańkowicza. W latach 2005/07 była związana z Programem Trzecim Polskiego Radia. Po przygodzie z dziennikarstwem ponownie zdawała na Wydział Aktorski w Warszawie. Została przyjęta i obecnie jest absolwentką Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie 2005/09r. Opiekunem jej roku byli prof. Wiesław Komasa i Aleksandra Górska.

Jej role dyplomowe to Natasza w „Trzech siostrach” w reż.Andrzeja Domalika oraz Matka, Tłusta Kobieta i Olga w "Scenach z Różewicza" w reż.Wiesława Komasy. Za rolę Matki w „Scenach z Różewicza” w 2009r. otrzymała wyróżnienie podczas XXVII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.
Na czwartym roku zagrała gościnnie Iris w spektaklu „Zazdrość” E. Vilar, w reżyserii Zdzisława Derebeckiego (Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie).

Oprócz teatru grała m.in.
- w serialu „Egzamin z życia” reż. Filip Zylber zagrała Sabinę - tancerkę w szkole tańca (2007/08r., - odc.97-108);
- w Teatrze TV „Stygmatyczka” reż. Wojciech Nowak grała Kobietę w kaftanie (2007r.);
- w „Wydziale zabójstw”, odc.7.: „SYGNET” reż. Krzysztof Lang była Agnieszką – świadkiem morderstwa (2008r);
- w cyklu DEKALOG89 +, "Przykazania IX: "Filiżanki Yoko Ono" w reż. Andrzeja Mańkowskiego i Wojciecha Marczewskiego zagrała pierwszoplanową rolę Janki (2009r.). Za tę rolę została nominowana przez jury V Międzynarodowego Festiwalu Kina Autorskiego QUEST EUROPE 2009 do nagrody im. Jana Machulskiego w kategorii "najlepsza aktorka".

Od września 2009 aktorka Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu.