english polski
 
Search

Szymon Zontek | Scripts

Szymon Zontek aka miszczu86

Poland, Ostrów Wielkopolski
Mam 22 lata i pochodzę spod Ostrowa Wielkopolskiego. Pisze od dawna i mam na koncie sporo scenariuszy, z których żaden nie został jeszcze zrealizowany. Lubię kino a la Kubrick, Sergie Leone czy bracia Coen. Kręci mnie absurdalny humor w stylu angielskim i serialu Family Guy.

Scripts

  • Śmierć, Szpak i paczka papierosów
    Gdy zamożny biznesmen, Paweł, traci w katastrofie całą rodzinę, rzuca wszystko, wsiada w samochód i rusza przed siebie. Zero obowiązków i odpowiedzialności. Wszystko zmienia się, gdy ratuje życie ekscentrycznemu oszustowi, Wirgiliuszowi Szpakowi. Ten, uważając, iż po wypadku doznał olśnienia, postanawia odkupić swoje grzechy pomagając wszystkim dokoła - od Pawła zaczynając. Ich działalność zmienia życie mieszkańców miasteczka, do którego trafiają i pakuje ich w coraz większe tarapaty.
  • Chłopiec z szafy
    Robert to młody mężczyzna szukający mordercy swoich rodziców. Napotyka na swojej drodze zmęczonego życiem biznesmena, Daniela. Pomaga mu zemścić się na nieuczciwym wspólniku. Daniel, w ramach rewanżu, postanawia pomóc mu w poszukiwaniach. W końcu Robert odnajduje człowieka, którego szukał. A przynajmniej tak mu się wydaje...