english polski
 
Search

Coś razem stworzyć... Production Room

Project title:
Coś razem stworzyć...
Administrator:
the_javu
Date of creation:
September 27, 2009

Adrian jest pracującym zdalnie redaktorem w wydawnictwie podróżniczym, pasjonuje się muzyką rockową. Prowadzi dostępnego tylko dla znajomych wideobloga, w którym umieszcza nakręcone telefonem komórkowym scenki z życia swojego i jego ukochanej Marzeny (bohaterów poznajemy dzięki tym scenkom). Marzena pracuje w telewizyjnej redakcji programów młodzieżowych. Ma ambicje tworzyć filmy fabularne.
Pewnego dnia do redakcji wpływa oferta konkursowa: należy napisać scenariusz młodzieżowego filmu muzycznego. Marzena jest sceptyczna- uważa, iż największe szanse mają pomysły popowe napisane z myślą o młodzieży z castingu. Ponieważ jest to jej jedyna szansa na wejście w świat fabuły, decyduje się jednak wziąć udział w konkursie. Gdy w pisaniu scenariusza przeszkadza jej puszczona przez Adriana muzyka- "Layla" E.Claptona, Adrian opowiada jej historię tego utworu.
Marzena pisze scenariusz o młodzieżowym zespole rockowym, którego dwaj członkowie zakochują się w tej samej dziewczynie i rozstrzygają swoją rywalizację tworząc piosenki jej dedykowane.
Utwór Marzeny wygrywa konkurs. Marzena zostaje reżyserem filmu, który jest dużym przedsięwzięciem (m.in. nagrywane są making-offy).
Adrian uczestniczy w twrozeniu filmu- chodzi z Marzeną na plan. Nie przestaje też obserwować ukochanej okiem swego telefonu. Początkowo filmiki o zapracowanej żonie nacechowane są czułością, z czasem Adrianowi coraz trudniej patrzeć wyrozumiale na to, iż Marzena w pełni angażuje się tylko w film. Adrian podejmuje próbę poznania świata, który wciągnął jego ukochaną- stara się nawiązać kontakt z Jackiem- operatorem pracującym przy filmie Marzeny. Zostaje też statystą. Ale czy dzięki byciu statystą na planie Marzeny przestanie być statystą w jej życiu?